Uroczyście obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodlegości przez Polskę
9 listopada wszystkie sale lekcyjne zamieniły się w miejsca pełne świątecznych atrakcji. Tego dnia nasi uczniowie spacerowali po szkole całymi klasowymi zespołami i wykonywali różne ciekawe zadania. W holu szkoły pojawiły się wesołe drogowskazy, które kierowały zwiedzających do poszczególnych sal.
W Sali nr 1 można było obejrzeć film o symbolach narodowych, ułożyć puzzle, dopasować napisy do zdjęć, porozmawiać o tym, jakimi cechami powinien charakteryzować się mały patriota. Ponadto w tej Sali dzieci mogły przyjrzeć się z bliska różnym czapkom wojskowym przyniesionym przez uczniów. Program w Sali nr 1 przygotowała wraz z uczniami klasy 3B p. Beata Rudnicka.
W Sali nr 2 dzieci mogły zagrać w gry planszowe. Musiały się przy tym wykazać wiedzą o Polsce. Gry przygotowali uczniowie z klasy 2B pod kierunkiem p. Beaty Luzak.
W kolejnej Sali nr 3 dzieci pod okiem p. Krystyny Mędrzyckiej uzupełniały puzzle przedstawiające mapę Polski, dorysowywali brakujące elementy na przygotowanych zdjęciach, a także odgadywali nazwiska wielkich Polaków.
W Sali nr 5 p. Beata Nowicka zaprezentowała zwiedzającym dzieciom film o wybranych wydarzeniach historycznych. Uczniowie mogli też obejrzeć trójwymiarową mapę Polski, po której poruszały się ozoboty. Mapę wykonali uczniowie klasy 2C.
W Sali nr 6 p. Jola Słaboń – Sarna i uczeń Jaś Szpakowski pomagali dzieciom przyporządkować nazwy miast, rzek i gór do odpowiednich miejsc na mapie Polski. Niestety nie było to takie łatwe.
Siostra Ismena w Sali nr 5 zapraszała wszystkich do prawidłowego uzupełnienia tekstu naszego hymnu, gdyż brakowało w nim wielu kluczowych wyrazów. Wszystkie klasy wykazały się znajomością naszej narodowej pieśni.
Klasa 1B wraz z wychowawczynią p. Barbarą Wójciak i rodzicami zamieniła swoją salę lekcyjnąnr 106 w Muzeum Staroci. Uczniowie mogli tu obejrzeć piękną prezentację multimedialną przedstawiającą modę, architekturę, przedmioty i samochody sprzed 100 – u lat. A także mogli podziwiać eksponaty z różnych działów historycznych, przyniesione przez dzieci, rodziców i pracowników szkoły. Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy!
Pani Dyrektor Marzena Nowakowska w Sali nr 102 osobiście zachęcała dzieci do rozpoznawania i próbowania tradycyjnych polskich przysmaków.
A w holu szkoły na biało – czerwonych karteczkach duzi i mali mogli napisać życzenia dla Polski. Tu ruchem kierowała p. Katarzyna Kościelska – Nyk. Obok życzeń pojawiły się rysunki przedstawiające kwiaty i serduszka.
Równo o godzinie 11.11 zebraliśmy się w Sali Gimnastycznej i zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Byliśmy wzruszeni: uczniowie i pracownicy szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam tak pięknie przygotować to święto.