Spotkanie z pszczelarzem
Po feriach gościliśmy w naszej szkole pana nauczyciela, którego dodatkową pasją jest pszczelarstwo. Podczas spotkania z kilkoma klasami opowiedział wiele ciekawostek o życiu tych pracowitych i niezwykle pożytecznych owadów. Dzieci dowiedziały się, co i w jaki sposób zbierają pszczoły, jak powstaje miód, jak jest zbudowana pszczela rodzina. Podczas zajęć uczniowie nie tylko słuchali i oglądali, ale bawili się w zabawy ruchowe, robili własną świeczkę z wosku pszczelego i „portret” pszczółki malowany plasteliną. Wielką frajdą było też zajrzeć do środka ula i przymierzyć prawdziwy ochronny kostium pszczelarza.
