Ortografia na wesoło
Pod koniec maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas trzecich "Ortografia na wesoło". Nasi najstarsi uczniowie, w trzyosobowych zespołach reprezentujących swoje klasy, zmagali się dzielnie z zadaniami wymagającymi znajomości zasad pisowni utrwalonych podczas całego okresu nauki w szkole. Zadania były jednak przyjemne, bo miały formę zabaw i w niczym nie przypominały typowych dyktand, czy ćwiczeń ortograficznych z podręczników. W tym konkursie liczył się też refleks, bogate słownictwo oraz współpraca. Całość przygotowały i prowadziły panie Beata Luzak i Monika Pruszyńska, a w jury zasiadały pani dyrektor Marzena Nowakowska i pani Katarzyna Warzyńska. Suma punktów zdobytych przez zespoły zdecydowała o przyznaniu I miejsca klasie 3a w składzie: Maria Kwaśniewicz, Zuzanna Tworkowska i Samant Cal. II miejsce wywalczyła drużyna klasy 3c: Zuzanna Kowalska, Michalina Perek i Mia Iwańska. Uczniowie klasy 3b reprezentowani przez Klarę Borutę, Marka Karavatskiego i Filipa Trutkowskiego zakończyli zmagania z III wynikiem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy i życzymy powodzenia w IV klasie.
